همگی ما به خوبی جایگاه خود را در بازار شناسایی و مشتریان خود را به خوبی می شناسیم. شما به احتمال زیاد برای کلمات جستجویی که آن ها را روی صفحه کلید سرچ می کنید وقت گذارده و نتایج دلخواه خود را به آن صورتی که مطلوب خودتان می باشد، در نهایت صفحه آرایی خواهید نمود. به همین خاطر، باید انتظار داشت که شما اقدام به بررسی کردن وب سایت خود نموده تا دریابید که آیا با آن شیوه و نحوه ای که مد نظر شما می باشد عمل می نماید یا خیر. قبل از آن که به سراغ بحث اصلی برویم، لازم است در این جا یک نکته را یادآور شویم، هنوز یک گام دیگر برای برداشته شدن مورد نیاز می باشد تا شما بتوانید برای سایت خود رنگ بندی را در نظر گرفته و از ترکیبات رنگی در وب سایت خود بهره بگیرید.

روانشناسی رنگ و تاثیرات آن بر مخاطب

ما در این جا قصد داریم تا از روانشناسی رنگ و تاثیرات آن بر روی بیننده و مخاطب صحبت کنیم. شما احتمالا از این نکته آگاه نمی باشید که چیزی که از خود رنگ اهمیت به مراتب بیشتری دارد کیفیت واقعی آن می باشد. مقیاس رنگی مورد نظر شما، می تواند نقشی مهمی در تصمیم خرید شما ایفا نماید. حتی ایجاد تغییر رنگی در نوع ترکیب رنگی به کار گرفته شده در کلید CTA موجود در صفحه کلید شما می تواند به میزان بسیار زیادی باعث افزایش شانس موفقیت شما در بازار گردد، در حالیکه معیار رنگی کلی نیز خود می تواند به تنهایی باعث شناخته شدن برند شما در اجتماع گردد. اجازه دهید تا در این مقاله به بررسی تاثیر روانشناسی رنگ بر مشتری و همچنین نحوه بهره برداری کردن از این مزیت در وب سایت ها را مورد بررسی قرار دهیم.

روانشناسی رنگ چیست؟

روانشناسی رنگ چیست؟

روانشناسی رنگ در واقع علمی است که به بررسی تاثیرات رنگ ها بر رفتار انسانی می پردازد. در حقیقت یکی از شاخه های علمی مهم در زمینه روانشناسی رفتاری خواهد بود. و در واقع در حال بررسی نحوه تاثیرگذاری رنگ ها بر رفتار انسانی و همچنین عکس العمل های آن ها نسبت به رنگ ها خواهد بود. روانشناسی رنگ خود می تواند منجر به تاثیرگذاری بر روی نوع عکس العمل مشتریان شما به پیام های تبلیغاتی شما بوده که در حقیقت نوعی عکس العمل نسبت به نوع رنگی است که در برند شما به کار گرفته شده است.

عکس العمل هر فرد نسبت به رنگ مشخص

در حقیقت این تنها، قسمتی از ذهنیت و برداشت مشتری از موضوع خواهد بود. ولی باید به یاد داشته باشیم که هر فردی نسبت به یک رنگ مشخص، می تواند عکس العملی متفاوت را از خود نشان دهد. این مطلب به این معنی خواهد بود که هیچ تضمینی وجود ندارد که تاثیرات یک رنگ مشخص قادر به ایجاد یک تغییر و یا به وجود آمدن یک برند مشخص و یکسان در موقعیت های مختلف گردد. با تمام این ها، شما همچنان نباید روانشناسی رنگ و تاثیرات آن را از نظر دور داشته، بلکه حتی لازم خواهد بود تا تاثیرات جدی و مهم آن را بیش از پیش مورد توجه قرار دهید. برای مثال، مطالعات نشان می دهد که مخاطبان تنها چند ثانیه نیاز خواهند داشت تا دیدگاه خود را تکمیل کرده و بر روی جذابیت ظاهری وب سایت شما اظهار نظر نمایند. علاوه بر این ها، خود رنگ به قدری قدرت خواهد داشت که بتواند باعث تحریک و برانگیختن احساسات گردد. این نکته اصلا اهمیتی نخواهد داشت که شما در چه جایگاهی قرار داشته باشید. چه یک فروشنده لباس باشید، و یا دوربین دیجیتال بفروشید، و یا حتی خدمات فنی ارائه نمایید، همگی این مشاغل می توانند به روانشناسی رنگ مدیون باشند. در حقیقت شما در هر شغل و جایگاهی که قرار داشته باشید، باز هم باید اطمینان حاصل نمایید که رنگ های مورد استفاده از سوی شما به خوبی قادر به ایجاد موقعیت کسب نتایج عالی در هر برنامه بازاریابی شما خواهد بود. متاسفانه این موضوع همیشه آنقدر راحت نیست، زیرا رنگ در حقیقت مکمل هنر می باشد. برای شناخت بیشتر در رابطه با موضوعات مطرح شده باید با زمینه های زیر بیش از پیش آشنا گردید.

سوء تعبیرها در رابطه با روانشناسی رنگ

اگرچه از نظر دانش و شواهد علمی در این خصوص ما اطلاعات اندکی در اختیار داریم، ولی تاکنون بررسی ها و تحقیقات بسیار زیادی بر روی مصرف کنندگان در رابطه با روانشناسی رنگ صورت پذیرفته است. برای مثال تحقیقی در رابطه با تاثیر رنگ بر روی تصمیم به خرید صورت گرفته است. با تمام این ها، نمی توان ادعا کرد که روانشناسی رنگ، موضوعی است که می تواند به تنهایی پاسخگوی تمامی مشکلات و زمینه ها در این رابطه باشد. تاثیر رنگ می تواند بسته به هدف و جنبه ای که مشتری در حال نگاه کردن به آن می باشد، و یا حتی رده سنی مشتری خاصی ای که در حال تصمیم گرفتن است بستگی داشته باشد. این تغییرات می تواند بسته به عوامل مختلف متغیر باشد، تعدادی از این دست از عوامل عبارتند از:

 • صنعتی که در آن مشغول فعالیت می باشید.
 • فرهنگی که در آن مشغول فعالیت می باشید و نوع تفکرات و باورهای مردم که در آن فرهنگ زندگی می کنند.
 • تفاوت های ناشی از جنسیت مشتریان و همچنین اولویت های فردی .

علاوه بر این ها، شما ممکن است مقالاتی را در این زمینه مشاهده نمایید که بر روی میزان کارایی و بازدهی رنگی خاص تاکید دارند، و یا می توانند در هر نوع زمینه کاری ای از نظر آن ها با موفقیت همراه باشند. در واقع باید عنوان نماییم که این موضوع حقیقت ندارد، شما حتما ضرورت دارد تا ترکیب های مختلفی از رنگ ها را آزمایش نموده و سپس تصمیم بگیرید که کدام رنگ می تواند برای شما با بازدهی همراه بوده و یا برای هر کمپین تبلیغاتی مد نظر شما کدام رنگ می تواند مناسبت بیشتری داشته باشد.

موارد استفاده از روانشناسی رنگ

رنگ ها قادر می باشند تا بر روی مشتریان شما از طریق بازاریابی و یا چرخه های فروش تاثیر بگذارند. چه یک طراح نرم افزار باشید، یا طراح جلد یک کتاب، و یا حتی یک طراح وب باشید، و یا در زمینه برندسازی فعالیت داشته باشید، این رنگ ها هستند که اقدام به تعریف وضعیت و حالت شغل شما نموده و بر روی عکس العمل های شما تاثیر خواهند گذارد. این مقاله بر روی مقیاس های رنگی وب سایت های مورد نظر شما، و همچنین حوزه های مخصوصی همچون عناصر وب سایت از جمله موارد زیر متمرکز شده است:

 • بنر ها
 • انواع تیتر
 • حاشیه ها
 • پس زمینه ها
 • دکمه ها
 • پاپ آپ

در کنار این موارد، شما قادر خواهید بود تا از این موارد در صفحات سایت، و یا حاشیه های آن نیز بهره بگیرید از جمله:

 • لوگو ها
 • برندنیگ
 • صفحه های فرود یا لندینگ پیج (Landing page)
 • نوار منو
 • ایمیل مارکتینگ
 • پست هایی شبکه های اجتماعی
 • طراحی محصول
 • کاور عکس ها
 • ویدیوها

اهمیت نقش روانشناسی رنگ

شما می توانید از روانشناسی رنگ به منظور افزایش برقراری ارتباط بهره بگیرید، در کنار آن نیز می توانید از آن در فروش محصول و افزایش میزان فروش آن بهره ببرید. برای مثال، زمانی که شرکت کوکاکولا لوگوی 125 سالگی خود را در ارائه بهترین خدمات به ثبت رسانید، آن ها از همان لوگوی قدیمی معروف خود که دارای رنگ قرمز براق بود در کمپین تبلیغاتی نیز بهره گرفتند.

موارد مهم در انتخاب رنگ در برندسازی

برند شخصیت شما و مهم ترین عامل در این میان محسوب می گردد. منافع اصلی انتخاب دقیق رنگ در بخش برند سازی می تواند شامل مواردی باشد که در این بخش قصد داریم آن ها را معرفی کرده و شرح مختصری از هر یک را برای شما مخاطبان محترم ارائه نماییم:

شفافیت در اهداف

نوع و شیوه طراحی وب سایت شما، و یا نحوه تاثیرگذاری برند شما، خود می تواند موجب قدرت یافتن از سوی خودش، از طریق انتخاب یک مقیاس رنگی درست و دقیق گردد. در صورتی که شما به خوبی به دیدگاه های زبانی که به آن سخن می گویید آشنا باشید، محصول مورد نظر شما نیز می تواند به دلیل همین عدم تسلط، کنترل خود را از دست داده و در ژرفای رقابتی شدیدی که در رابطه با آن محصول می باشد گم گردد، در این صورت دیگر اهمیتی نخواهد داشت که چقدر آن محصول ارزشمند بوده و یا روش ارائه آن موثر و موفق در انتخاب های قبلی خود بوده باشد.

برداشت اول

استفاده دقیق و درست از رنگ ها برای ایجاد تأثیرگذاری اولیه می تواند بازدید کنندگان را برای اولین بار در سایت شما مجذوب خود کند در حالی که مشتریان وفاداری را پرورش می دهید. این عاملی بسیار مهم در ایجاد و تقویت وفاداری مشتری نسبت به سایت شما خواهد بود.

بازگشت مشتری و ایجاد سرنخ های جدید

استفاده هوشمندانه از رنگ، باعث میشود تا میزان و نرخ آمارهای ثبت نامی ایمیل در سایت افزایش یابد و باعث ایجاد انگیزه و تشویق مشتریان می گردد، و به مشتری انگیره می دهد برند شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی نموده و باعث به اشتراک گذاری در میان اعضای فامیل و دوستان آنها شود. به یاد داشته باشید ، روانشناسی رنگ با خاطرات و تجربیات گره خورده است. به عنوان مثال ، اگر کسی در هنگام پوشیدن پیراهن زرد ، غذا خوردن در یک مکان فست فودی با قوس های زرد رنگ یا زندگی در خانه ای با دیوارهای زرد تجربه لذت بخشی داشته باشد ،همگی این ها می تواند باعث شود تا رنگ زرد برای وی تداعی کننده خاطرات بسیار خوشی باشد.

روانشناسی رنگ در بهینه سازی نرخ تبدیل(CRO)

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) همواره یکی از موضوعات مهم در طراحی موفق یک وب سایت خواهد بود. هدف از این مورد، کسب بهترین میزان نرخ بازگشت سرمایه (ROI) است و اصلا اهمیتی ندارد که شما در این رابطه چه میزان رقابت را از سوی رقبای خود احساس خواهید نمود. از آنجا که رنگ موضوعی است که بیشتر می توانیم با آن ارتباط برقرار کنیم و روانشناسی رنگ گزینه ای است که باید مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد تا به بازاریابی شما برتری دهد. در زیر چند نکته روانشناسی رنگ وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

کدام رنگ مورد پسند جنسیت های مختلف قرار می گیرد؟

مشخص کردن اولویت های رنگی کاری آسان و ساده به شمار نمی رود؟ در صورتی که شما در این رابطه اقدام به جستجو نمایید، تعداد مقالات و مطالعات بسیار زیادی در این رابطه قبلا انجام گرفته و مستندات آن ها در دسترس وجود دارد، و به طور طبیعی نیز، احتمالا تعداد زیادی از این تحقیقات و مستندات وجود دارند که به هیچ عنوان با یکدیگر هماهنگی نداشته و حتی در مواردی می توانند متناقض با یکدیگر باشند. با تمام این ها لازم می باشد تا این نکته را نیز در این جا متذکر گردیم که اولویت های رنگی مردان و زنان دارای تفاوت های زیادی نسبت به یکدیگر می باشد:

اولویت های رنگی در زنان

بنابر یک مطالعه ای که در این رابطه به انجام رسیده است، اولویت های رنگی در زنان به این ترتیب می باشد:

 • ارغوانی
 • سبز
 • قرمز
 • آبی

در مقابل، مردان نیز این رنگ ها را دوست دارند، اما آنها را در تناژ روشن تر ترجیح می دهند. یک مطالعه موردی در همین رابطه نشان داد که بیشتر این نظریات از رنگ آبی برخوردار می باشد. حداقل این میزان در نظرسنجی هایی که از خانم ها به عمل رسیده است، بیشتر اثبات شده است. در کل نظریات خانم ها در بردارنده رنگ هایی همچون آبی، سبز، ارغوانی و مواردی از این دست می باشد و البته بقیه درصد ها به سایر رنگ ها اختصاص داده شده است. برای رنگ هایی که می توان از طریق آن ها نرخ تبدیل ها را بهبود بخشید،

بدون در نظر گرفتن جنسیت فرد، رنگ های قرمز، سبز، آبی، ارغوانی، سیاه، و نارنجی به نظر می رسد تشکیل یک استاندارد را نیز برای ما داده اند. همچنین باید این نکته را در ذهن داشته باشید که نمی توان در این میان، جنسیت رابطه باینری در نظر گرفت، به همین خاطر لازم است این نکته را نیز گوشزد کنیم که شما نمی توانید نتایج این تحقیق را به عنوان یک دلیل اثبات شده پذیرفته و همین آمار را انتظار داشته باشید در سایر نظر سنجی ها نیز به دست آورید. برخی از رنگ ها وجود دارند که می توانند میزان کیفیت های خاصی را نشان دهند. به شما پیشنهاد می دهیم که به انتخاب هایی که از میان آن ها نیز صورت می پذیرد تا حدودی توجه داشته باشید.

رنگ آبی برای افزایش سطح اعتماد

رنگ آبی به شدت با حس اعتماد در ارتباط است،به همین دلیل است که بسیاری از موسسات مالی اغلب آن را انتخاب می کنند. پی پال، کپیتال وان، ویزا، و بانک آو امریکا چند شرکت مالی هستند که از رنگ آبی در طرح های رنگی خود استفاده می کنند. البته باید یک نکته دیگر را لحاظ کرد و آن هم این که طیف های دیگری از رنگ آبی همچنین می تواند با خود احساسات دیگری را نیز برای شما مشخص نماید. این احساسات عبارتند از:

 • امنیت
 • وفاداری
 • مسئولیت پذیری

هر آن چیزی که بیشتر ما ها احتمالا آن ها را در نظر در ارتباط با یک شرکت مالی قرار خواهیم داد، دقیقا می تواند در این سه مورد نام برده شده در بالا جای داده شود. ولی با این وجود، در حالی که رنگ آبی بیشترین سهم ممکن را در این نماد ها در تصویر کلی شامل می شود، ولی نمی توان استفاده از رنگ آبی را در بسته بندی های مواد خوراکی نیز با همین میزان موفقیت همراه دانست. نتایج تحقیقاتی نشان می دهد که رنگ آبی، می تواند نقش یک بازدارنده اشتها را برای شما ایفا نماید. البته یک بار دیگر نیز باید به این نکته اشاره داشت که این موارد برای همه یکسان نمی باشد.

رنگ زرد نماد هشدار

رنگ زرد همیشه یک سیگنال هشدار دهنده محسوب می گردد. علامت های هشدار، علامت های احتیاط در چراغ های راهنمایی و رانندگی، همگی از علائم احتیاطی بسیار معروفی به شمار می رود که رنگ زرد آن ها را نمایندگی می نماید.

 

یکبار دیگر اعلام می داریم باید به یاد داشته باشید که این مطلب همیشه به همین صورت نیست، یعنی، رنگ زرد نشانه هایی از مواردی همچون گرما، مثبت اندیشی، و در عین حال شادی نیز همراه می باشد. رنگ زرد می تواند منجر به تحریک حس خلاقیت گردد. رنگ زرد می تواند احساساتی همچون لذت بردن، شادی، و یا حتی اعتماد به نفس را نیز با خود به همراه بیاورد. طیف های مختلفی از رنگ زرد، می تواند به عنوان علامت میزان صحبت کردن در مکان های عمومی نیز مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال، رنگ زرد می تواند باعث شود تا حس توجه کردن شما را تحریک نماید. رنگ زرد طلایی همیشه و در همه حال می تواند منجر به تحریک شدن حس کنجکاوی شما گردد.

رنگ سبز نمادی از محصولات محیطی و فضای سبز

رنگ سبز با فضای بیرون، طبیعت و محیط همراه است، ما هرگاه محصولی را در بسته بندی سبز مشاهده می کنیم به طور ناخودآگاه به یاد میزان دوستی آن با محیط زیست خواهیم افتاد. علاوه بر این، رنگ سبز می تواند خلاقیت، نوآوری و تعادل را القا کند. در صورتی که وب سایتی که قرار است آن را طراحی نمایید،با مسائلی همچون محیط زیست و یا موارد بیرونی همراه می باشد، بهتر است، از رنگ سبز بیشتری در طراحی آن سایت بهره گرفته شود.

رنگ نارنجی نماد مثبت اندیشی

نارنجی رنگی است که همواره مثبت اندیشی را با خود به همراه می آورد. این رنگ همیشه با موفقیت، شادی همراه خواهد بود. علاوه بر این ها، می تواند مفهومی از گرما و مهر و محبت را برای ما تداعی کرده و میزان حس خشونت و پرخاشگری آن نسبت به قرمز بسیار پایین تر می باشد.

همانند سایر رنگ های گرم، نارنجی می تواند حس انرژی به مراتب بالاتری را به ما منتقل نماید و همچنین می تواند برای فروشندگان بسیار مفید بوده و موجب افزایش میزان فروش آن ها گردد. برای مثال، سایت آمازون، از رنگ نارنجی برای شروع فعالیت استفاده می نماید، این رنگ در واقع با خود حس اضطرار را به همراه آورده، و می تواند موجب جلب توجه بیشتر و کسب فعالیت به مراتب بالاتری گردد. این رنگ در صورتی که با طیف های مختلف رنگ های گرم دیگر همراه گردد، می تواند بهترین عملکرد ممکن را نیز به دنبال داشته باشد.

رنگ سیاه نمادی از برتری و تجمل

ممکن است که شما با خود بی اندیشید که رنگ سیاه برعکس رنگ های روشن عمل می نماید. ولی در اکثر اوقات رنگ سیاه نمادی از تجمل به شمار می رود. جدای از حس تقارن که به طور ذاتی در رنگ سیاه وجود دارد، این رنگ به ما نشان می دهد که مسائلی همچون تجمل، ظرافت و پیچیدگی می توانند بیشتر در این رنگ خود را نشان دهند. در روانشناسی رنگ، رنگ سیاه نشان دهنده اقتدار، قدرت و اعتبار است. با تمامی این مسائل، برند هایی همچون پرادا ، رولز رویس و شانل از آن در آرم های خود استفاده می کنند. با این حال، مارک هایی مانند Chanel مراقب هستند که رنگ سیاه در وب سایت های آنها تسلط نداشته باشد، با وجود اینکه نقشی در طرح های رنگی کلی آنها دارد.

برای CTA از رنگ های اصلی روشن استفاده کنید

طی مطالعات بهترین رنگها برای CTA بررسی شده است و همانطور که می دانید بسیاری از آنها با یکدیگر اختلاف نظر دارند. با این وجود، مارک ها اغلب رنگ های روشن مانند قرمز ، آبی و سبز را ترجیح می دهند و سپس آمازون است، که از CTA های نارنجی خود استفاده می کند. با این وجود ، مهمترین نکته در مورد CTA شما لزوماً خود رنگ نیست: شما باید به مخاطبان و مارک تجاری خود توجه کنید.

 روانشناسی رنگ سفید

فضای سفید در واقع نمایی از یک طراحی سایت موفق را به ما نشان می دهد. رنگ سفید موجب کاهش میزان پراکندگی ها گردیده و ظاهری تمیز، و روش های متفاوتی که می توانید از آن ها استفاده نمایید را به شما نمایش خواهند داد. در صورتی که شما تمایل چندانی به استفاده از رنگ سفید خالص نداشته باشید، باید مقداری استفاده از رنگ های گرم را نیز در کنار آن در نظر بگیرید. مثلا از رنگ های سفیدی همچون سفید عاج فیلی در ترکیب آن استفاده نمایید.

بهترین روش های روانشناسی رنگ

دانستن مطالب جدید در مورد رنگ ها به معنی خارج شدن از روش های غلط گذشته نمی باشد. شاید از نظر شما، تغییر دادن اساسی رنگ های استفاده شده در طراحی سایت کار درستی نباشد، ولی البته می توانید آن را به عنوان یک آپشن انتخابی در نظر گرفته و در بررسی های خود آن را مد نظر قرار دهید. در صورتی که ترکیب رنگی مورد نظر شما در سایت به خوبی کار نمی کند، بهتر است تغییراتی را برای آن در نظر بگیرید. در صورتی که رنگ های مورد استفاده در سایت شما چندان جذابیت زیادی ندارد، با همکاران خود در مورد انتخاب رنگ ها گفتگو کرده و در رابطه با تغییر دادن رنگ هایی که کارکرد خوبی ندارند با آن ها تبادل نظر داشته باشید. برای مثال سایت شما در حال فروش محصولات طراحی درجه یکی می باشد. شما تمایلی ندارید که در این سایت از ترکیب دو رنگ پیچیده استفاده نمایید، و یا دوست ندارید که ترکیب رنگ های مورد استفاده شده در لوگوی طراحی شده، باعث آماتور به نظر رسیدن شما گردد.

 روانشناسی رنگ ها برای تکمیل کردن مقیاس رنگی در سایت

روانشناسی رنگ ها برای تکمیل کردن مقیاس رنگی در سایت

مطمئنا شما نیاز خواهید داشت تا مقیاس رنگی مناسبی را برای تطبیق دادن سایت خود در نظر بگیرید. در این صورت، فقط کافی است تا مطمئن گردید که ترکیب رنگی مناسبی را که به خوبی می تواند با انتخاب های حال حاضر شما هماهنگ باشد انتخاب کرده اید. برند و همچنین احساسات شما باعث می شود تا شما را وادار به آزمایش کردن این موارد نماید.

رنگ های متفاوتی را امتحان کنید

برای ارتقای سطح تبدیل مورد نظر در سایت، سعی کنید از ترکیبات رنگی مختلف استفاده نمایید، و آن قدر این کار را ادامه دهید تا یکی از این ترکیب ها برای سایت مورد نظر شما بهترین نتیجه ممکن از آب درآید.

 رنگ یک موضوع قابل تغییر می باشد

شما می خواهید تا از یک طراح، خروجی ای مناسب با ترکیب رنگی ای فوق العاده را به دست آورید. ولی سعی ننمایید تا رنگ دلخواه را برای وب سایت خودتان به وی دیکته نمایید. شما فقط به دنبال چیزی نمی گردید که به نظر خوب بیایند. شما در واقع قصد دارید تا از طریق ترکیب رنگ ها تغییری در سایت خود ایجاد نمایید.

از رنگ ها بیش از حد در سایت استفاده نکنید

سعی کنید به صورتی از ترکیب رنگ ها در سایت خود بهره بگیرید که یک مفهوم بسیار مناسب را برای شما تداعی نماید. به همین خاطر، به شدت از سرگردانی در ترکیب رنگ ها خودداری نمایید. سعی کنید تا حد ممکن از مقیاس رنگی مورد نظر خود در ترکیب با رنگ سفید استفاده نمایید.

نتیجه گیری در مورد روانشناسی رنگ ها

نگریستن به روانشناسی رنگ به عنوان موضوعی غیر واقعی و احتمالی کاری بسیار آسان می باشد. ولی رنگی که شما انتخاب خواهید کرد می تواند در برندسازی، بازاریابی و مواردی از این دست برای شرکت شما بسیار مفید بوده و تا اندازه ای موفقیت آن را تضمین نماید. در هنگام انتخاب مقیاس رنگی مد نظر سایت، نقشی فعال را ایفا کرده و تصمیم گیری را تنها به طراح واگذار ننمایید. این تنها شما هستید که می دانید که سایتی که قرار است برای شرکت شما طراحی شود، قرار است از چه موضوعی صحبت کرده و چگونه خود را به چشم مخاطبان خود برساند.

در صورتی که قصد دارید موجب ایجاد تغییری گسترده در سایت خود شوید، در این صورت، احتمالا در خود حس می کنید که به استفاده از رنگ خاصی ای تمایل خواهید داشت. حال این رنگ می تواند قرمز، آبی و یا حتی نارنجی باشد با تمام این ها، به یاد داشته باشید که روانشانسی رنگ ها، نمی تواند موجب تضمین شدن کسب موفقیت در کسب و کار شما گردد. و این که استفاده از یک رنگ ثابت در سایت های مختلف در صورتی هم که با موفقیت همراه باشد، تضمینی برای موفقیت سایت شما نخواهد بود. ایا قصد دارید تا از روانشناسی رنگ برای طراحی سایت خود استفاده نمایید؟ آیا می خواهید با استفاده از روانشناسی رنگ در بازاریابی های خود موفق عمل نمایید؟ می توانید نظر خود را در این رابطه در زیر برای ما بنویسید.

منبع: شرکت طراحی سایت