تبلیغات همسان چیست ؟

نوعی از تبلیغات آنلاین هستند که به دلیل یکپارچگی و همسان شدن ساختار و ظاهرشان با سایت‌های نمایش‌دهنده، به این عنوان نامگذاری شده‌اند. این هماهنگی باعث می‌شود کاربران کمتر تبلیغات را نادیده بگیرند و کلیک بیشتری انجام شود.

انواع تبلیغات همسان چیست؟

تبلیغات همسان به دو نوع عادی و ریتارگتینگ تقسیم می‌شود. در همسان عادی بدون محدودیت خاصی بسته به صف نمایش تبلیغ‌کنندگان، تبلیغ شما در جایگاه‌های همسان نشان داده می‌شود. در همسان ریتارگتینگ، تبلیغ شما به کاربرانی که حداقل یک بار از وب‌سایت شما دیدن کرده‌اند، نمایش داده می‌شود.

تعرفه تبلیغات همسان چقدر است؟

قیمت کلیک متغیر است. با توجه به قیمت کلیک و نرخ کلیک به نمایش موثر آیتم تبلیغاتی، شانس نمایش تبلیغ موردنظر در وب‌سایت‌های مختلف تغییر می‌کند.

جایگاه نمایش تبلیغات همسان کدام قسمت از وب‌سایت است؟

بعد از اتمام مطلب یا کناره‌ها در صفحه‌ی اصلی یا صفحات داخلی وب‌سایت‌های گوناگون بسته به طراحی و ساختار وب‌سایت نمایش‌دهنده نمایش داده می‌شود. اغلب اوقات با عناوینی همچون پیشنهادهای روز یا از سراسر وب از سایر مطالب وب‌سایت متمایز می‌شود.

مزایای تبلیغات همسان چیست؟

تبلیغات همسان (نیتیو) به دلیل ظاهر غیرتبلیغاتی توجه کاربران را به خود جلب می‌کنند و در نقطه‌ی کور آن‌ها قرار نمی‌گیرند. این نوع تبلیغات مزاحمت ایجاد نمی‌کند و غالبا محتوایی مفید برای کاربران را در بر دارد.

محتوای تبلیغات همسان به چه شکلی باید باشد؟

محتوای همسان شامل عنوان و عکسی جذاب است که محصول یا خدمت شما را توصیف کند. حداکثر تعداد کاراکتر مجاز برای عنوان، ۶۶ و حداکثر حجم مجاز برای عکس یک مگا بایت است. برای جذابیت بیشتر عکس، بهتر است از نوشته داخل عکس استفاده نشود.

تبلیغات همسان چگونه کار می‌کند؟

تبلیغات همسان، از انواع تبلیغات آنلاین و به نوعی بخشی از performance marketing است و دو طرف دارد. طرف عرضه و طرف تقاضا. در سمت عرضه ناشرانی هستند (وبسایت‌های محتوایی و خبری) که مخاطب بالایی دارند و به دنبال کسب درآمد از سایت‌های خود می‌باشند. در سمت تقاضا، تبلیغ‌کننده‌هایی هستند که به دنبال دست‌یابی به مخاطب و اهداف برند آگاهی، فروش یا جمع‌آوری سر نخ (lead generation) هستند.

چرا تبلیغات همسان؟

تبلیغات همسان توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. درواقع براساس مطالعه‌‌ای، مشتری‌ها تبلیغات همسان را ۲۵ درصد بیشتر از تبلیغات سنتی می‌بینند. این باعث می‌شود که روی تبلیغات همسان کلیک بیشتری صورت بگیرد و این نوع از تبلیغات نه‌تنها کلیک بیشتری جذب می‌کنند، بلکه منجر به خرید نیز می‌شوند.