سئو در واقع یک نوع فعالیتی است که از طریق آن می توان سایتی را که طراحی کرده اید را کمک کنید تا در رده بندی های جداول گوگل قادر به کسب جایگاه های مناسب و خوبی گردد. در واقع موتورهای جستجوگر براساس یک الگوریتم خاص به سایت ها نمره داده و سایت ها نیز براساس این نمراتی که از سوی موتورهای جستجوگر به آن ها داده شده است، جایگاه سایت ها را در جداول رده بندی گوگل تعیین می نمایند.

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو

سئو در واقع این وظیفه را برای ما به انجام می رساند که با استفاده از ترفند ها و روش هایی خاص قادر خواهد بود تا این موتورهای جستجوگر را ترغیب نموده تا به شما نمره ای بهتر از آن چیزی که قرار است بدهند را داده و از طریق این نمره بهتری ای که طی فرآیند های طراحی شده از سوی سئو به شما داده شده است، موجب خواهد شد تا بتوانید جایگاهی بهتر از آن چیزی که می توانستید به صورت عادی و بدون استفاده از سئو به آن ها دست یابید را به دست آورید.

بهینه سازی موتور های جستجوگر که واژه علمی و انگلیسی آن Search Engine Optimization می باشد، فرآیند یا همان الگویی است که باعث می شود تا دستاوردهایی را که در بند قبلی آن ها را متذکر شده ایم را به دست آورید. در واقع واژه سئو (SEO) مخفی از حروف اول این سه واژه انگلیسی می باشد. می توان ادعا کرد که سئو در حقیقت یک روش جهت فریب دادن موتورهای جستجوگر است که این واژه فریب را به واژه بهینه سازی تغییر داده تا از این شکل بتوانیم به دستاوردهای بهتری رسیده و دیگر، باعث ایجاد دیدی منفی در کاربران نگردیم.

سئو به هیچ عنوان یک عمل غیر اخلاقی نیست

در واقع شما از طریق سئو و به کمک روش ها و استراتژی هایی که در این رابطه به کار می گیرید موجب خواهید شد تا موتور جستجوگر سئو به شما نمره ای بالاتر داده و از این طریق قادر به کسب رتبه ای بالاتر در جداول رده بندی سرچ های گوگل خواهید بود. سئو را باید یک استراتژی،یک راهکار،یک مجموعه از اعمال و ترفندهایی که نیازمند زمان گذاشتن و فکر کردن و برنامه ریختن می باشد به انجام رسانید، و به دلیل نیاز به برنامه ریزی و انجام کارهای طولانی و زمان بر است که شما قادر خواهید بود تا از طریق سئو به راحتی بتوانید رتبه های بالایی را در جداول رده بندی گوگل به دست آورید.

طراحی سایت و سئو

طراحی سایت و سئو

امروزه با پیشرفت استفاده از رسانه های عمومی و در کنار آن رشد استفاده از اینترنت در گوشی تلفن های همراه و جستجو ها از طریق گوگل، تمایل به طراحی سایت در میان صاحبان کسب و کارهای مختلف تا اندازه بسیار زیادی افزایش یافته است. امروزه تقریبا تمامی مدیران و مالکان کسب و کارهای خصوصی اعم از کوچک و بزرگ بخوبی از این حقیقت آگاهی دارند که برای موفقیت، طی گام اول برای حضور در عرصه های رقابتی کسب و کارهای مختلف در شرایط کنونی، اقدام به طراحی کردن یک سایت برای شرکت و واحد تجاری مدنظر آن ها می باشد.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

شما تقریبا از این نکته آگاه می باشید که برای موفق شدن در کسب و کارها آن هم از طریق اینترنت، گام اول و مهم ترین گام رساندن جایگاه سایت شرکت به مراحل و جایگاه های بالاتری در جداول رده بندی گوگل می باشد. تقریبا تاکنون حتما شما تجربه یک بار سرچ کردن موضوعی در گوگل را دارا بوده اید.

دقیقا براساس تجربه شما،خود شما همان گزینه های موجود در صفحه اول را بررسی کرده و وارد آن ها خواهید شد. همین دلیل ادعای ما در تیتر همین بخش است که در صفحه اول لیست جستجوی گوگل بودن امتیاز بسیار بزرگی در نوع خود محسوب می گردد. و هدف از خدمات سئو حرفه ای هوم وب نشان دادن شما به کاربران است.

داشتن جایگاه در صفحه اول گوگل با سئو

همین کسب یک جایگاه در صفحه رده بندی گوگل است که باعث می شود تا شما مجبور به استفاده از سئو برای ارتقای جایگاه سایت خود شده و از طریق استراتژی ها و راهکارهای مناسبی که از این طریق معرفی خواهد شد می توانید به این امتیاز دست یابید.

سئو کردن نیازی به صرف وقت بسیار و دیدن آموزش های تخصصی نخواهد داشت

ممکن است با مطالعه مطالبی که در بالا از آن ها یاد کردیم به این نتیجه برسید که سئو کاری بسیار پیچیده بوده و در عین حال نیز زمان بر خواهد بود، لازم است در این جا اشاره داشته باشیم که به هیچ عنوان این گونه نیست. در واقع حتی شما بدون گذراندن هیچ دوره ای و تنها با استفاده از نوشتن یک مقاله برای سایت خود خواهید توانست به سئو شدن سایت خود و کسب جایگاهی بهتر در جداول رده بندی جایگاه های گوگل کمک نمایید.

این مقاله شما به هر صورت و شکلی که نوشته شود، حتی اگر یک مقاله نگارش شده به صورت کاملا آماتور گونه نیز باشد باز هم خواهد توانست موجب ایجاد تغییراتی مثبت بر روی موتورهای جستجو گر شده و دقیقا این تغییرات مثبت خواهند بود که می توانند به ارتقای سطح جستجو و یا بهینه سازی موتورهای جستجو گر شما ختم گردند.

تنها با داشتن مقدار کمی اطلاعات در خصوص سئو، شما قادر خواهید بود تا سایت خود را با تلف کردن میزان کمترین زمان ممکن به رده های بالاتر برسانید.

ما سعی نموده ایم در این مقاله ادامه این مطلب را به صورت پرسش و پاسخ ارائه نموده تا از این طریق شما بتوانید به هر سئوال احتمالی ای که به ذهن شما خطور خواهد کرد، فقط و فقط از طریق مطالعه همین سطور پاسخ گفته و تقریبا دیدی جامع و کلی در رابطه با چیستی و طرز عمل سئو را فرا گرفته و بتوانید بیشترین بازدهی ممکن از این امتیاز بسیار مناسب را به دست اورید.

سئو و نحوی عملکرد آن

واژه سئو (SEO) یک واژه انگلیسی بوده که شرح آن را در سطور قبلی مطالعه نموده اید، معنی علمی آن بهینه سازی موتور جستجو گر می باشد. سئو در حقیقت به فرآیندی اشاره دارد که از طریق آن، شما قادر خواهید بود تا وب سایت خود را بهینه سازی نموده و نتایج مناسبی را در رابطه با سرچ عناوین مورد نظر یا همان کلمات کلیدی خود بدست آورید.

معنی واژه سئو به زبان ساده

به عبارت دیگر، سئو می تواند باعث اعمال تغییرات خاصی در کسب جایگاه وب سایت شما در جداول رده بندی گوگل گردیده و در کنار آن محتوی سایت شما را که جذابیت بیشتر سایت در میان جستجو های اینترنتی خواهد شد را برای شما بزرگنمایی نموده تا به کمک آن به راحتی دیده شوید. شما این کار را به امید بالاتر بردن یا ارتقا دادن جایگاه خود در صفحات سرچ اینترنتی انجام خواهید داد.

 واژه های کلیدی در سئو

از طریق بهینه سازی موتور جستجو، شما می توانید در تمامی زمینه هایی که در آن ها وارد عمل شده اید، بر روی کلمات کلیدی آن ها کار کرده، و با تقویت کردن و تکرار کردن همین کلمات کلیدی در واقع شما سئوی خود را به انجام رسانده و از طریق همین سئو می توانید در سرچ های مختلفی که براساس همین کلمات کلیدی سایت شما انجام می گیرند، به صفحه اول دست یافته و از این طریق شانس دیده شدن از سوی مشتری ای که احتمالا گزینه ای مناسب برای خرید از شما خواهد بود دسترسی داشته باشید

سئو بر روی کلمات کلیدی

سئو بر روی کلمات کلیدی

به زبان ساده، فرآنید عملکردن سئو در حقیقت کار کردن و تکرار کردن کلمات کلیدی به صورتی برنامه ریزی شده و معنی دار است تا از طریق آن بتوانید در صورت سرچ شدن کلمه کلیدی ای که برای سایت خود در نظر گرفته اید، به راحتی در لیست و گزینه های انتخابی صفحه اول گوگل برای آن مشتری احتمالی نمایش داده شوید.

موتورهای جستجو گر همیشه در صدد یافتن بهترین راه حل ممکن برای مشکلات مشتری های خود می باشند. در مقابل، ارتقا در یک صفحه تحقیقاتی یا همان جستجو می تواند باعث ارتقای شما در صفحه کلی نیز گردد، به عبارت دیگر، پیشرفت در صفحات گوگل به میزان کیفیت کار شما بستگی ندارد، بلکه با میزان کار شما بر روی سئو واژگانی بستگی خواهد داشت.

تاثیر خاصیت کاربر پسندی در سئو سایت

به همین صورت، موتورهای جستجو نیز در صدد یافتن سایت هایی هستند که دسترسی، مطالعه مطالب و همچنین ناوبری آن ها ساده تر باشد. در ضمن درصدد یافتن سایت هایی می باشند که در حین قرار داشتن در صفحات بالای جستجو، بصورتی مشتری محور (سایت های کاربر پسند) نیز طراحی شده باشند.

سئو ابزاری مناسب برای دسترسی بیشتر و ساده تر به مشتریان

سئو در واقع ابزاری است که از طریق آن شرکت ها به مشتریان خود کمک می کنند تا به هدف خود در سریع ترین زمان لازم دست یابند. سئو باعث خواهد شد تا مشتریان نسبت به خدمات و کالاهای ارائه شده از سوی شرکت شما طمینان حاصل کنند و در کنار آن نیز موتورهای جستجو گر به صورتی راحت تر و ساده تر ساختار مرتبط و اصلی سایت شما را پیدا کرده، سایتی می تواند جایگاه بالایی را از نظر موتورهای جستجوگر به دست آورد که واژگان کلیدی آن سایت در رده های بالای صفحات جستجوی وب قرار داشته باشند.

برای مثال، شما می خواهید تا سایت خود را در دسترس افرادی قرار دهید که دقیقا با شما سروکار خواهند داشت، مثلا شما می خواهید تا از طریق کلمات کلیدی ای که در پست خود اعلام کرده اید، موتورهای جستجوگر را مجبور سازید تا شما را در زمینه آن کلمات کلیدی در صفحه اول جستجو قرار دهند. مثلا برای سرچ عبارت ساختن لانه پرنده می توانید به این طریق در صفحه اول جای بگیرید.

مزایای سئو

بیاد داشته باشید که سئو می تواند مزایای بسیار زیادی را برای شرکت شما به دنبال داشته باشد. یکی از این مزایا ارتفا جایگاه سایت شما در صفحات جستجو می باشد. یعنی با ارتقای سطح سئو می توانید خود را در سطوح موتورهای جستجو بالاتر ببرید.

این می تواند به شما کمک نماید که مشتریان احتمالی بیشتری مطالب شما را مطالعه نمایند. با افزایش میزان سطح محتوی سئو محور خود، در واقع شما می توانید میزان و تعداد مشتریان احتمالی خود را افزایش دهید. هر چقدر مشارکت و بازدید های شما بیشتر گردد، نشانه ای از قوی بودن محتوی سئوی شما خواهد بود. و این عامل می تواند میزان و تعداد بازدید های هدفمند بر روی سایت شما را افزایش دهد.

منبع: شرکت طراحی سایت