کاتالوگ یا کتابچه ارایه محصولات، اطلاعات طبقه‌‌بندی شده از مجموعه محصولات و یا خدماتی است که می‌تواند از پنج تاصدها صفحه باشد. جلد کاتالوگ جداگانه طراحی شده و صفحه‌های داخلی به صورت ثابت ويا مشابه صفحه آرایی می‌شوند. چنانچه صفحه‌های داخلی کاتالوگ متفاوت و متنوع باشند، برآورد براساس بروشور خواهد بود. هزینه‌ی تصویرسازی، حروفچینی، ترجمه، عکاسی، اسکن تصویرها و موارد دیگر جداگانه محاسبه می‌شود.

شرکت طراحی سایت هوم وبطراحی کاتالوگ حرفه ای :

 • یک جلسه مشاوره حضوری
 • پیشنهاد بهترین استراتژی کاتالوگ
 • ارائه بهترین استراتژی ساختار کاتالوگ از شروع تا پایان
 • طرح جلد و پشت جلد با ساختاری قدرتمند
 • تحویل فایل اصلی و لایه باز
 • استفاده ازکارآمدترین ترکیب بندی در طراحی صفحات
 • اجرا و خروجی در بالاترین سطح کیفیت چاپ
 •  ارائه فایل اصلی و لایه باز پس از انجام پروژه
 • بکارگیری آیکون های مرتبط در پیاده سازی

شرکت طراحی سایت هوم وبطراحی کاتالوگ (صفحات داخلی) :

 • طراحی داخلی تا 8 صفحه
 • طراحی خلاقانه منحصر بفرد
 • اصلاحات : 3 مرتبه رایگان
 • زمان تحویل: 5 الی 10 روز

طراحی کاتالوگ دیگر امروزه حتی در کشوری جهان سومی همچون ایران نیز امری بسیار متداول گردیده است. دیگر همگی به اهمیت ان پی برده و تقریبا تمامی کسب و کار ها حتی کسب و کارهای کوچک نیز به خوبی آن را شناسایی نموده و سعی خواهند کرد تا از همان مراحل اولیه آغاز به کار خود و یا حتی راه اندازی یک خط تولید جدید خود، بهترین و با کیفیت ترین کاتالوگ ها را برای آن کار طراحی نمایند.

مشاهده اطلاعات بیشتر

طراحی کاتالوگ حرفه ای دیگر امروزه حتی در کشوری جهان سومی همچون ایران نیز امری بسیار متداول گردیده است. دیگر همگی به اهمیت ان پی برده و تقریبا تمامی کسب و کار ها حتی کسب و کارهای کوچک نیز به خوبی آن را شناسایی نموده و سعی خواهند کرد تا از همان مراحل اولیه آغاز به کار خود و یا حتی راه اندازی یک خط تولید جدید خود، بهترین و با کیفیت ترین کاتالوگ ها را برای آن کار طراحی نمایند.

طراحی کاتالوگ حرفه ای ترفندی برای نزدیک شدن به مشتریان

ممکن است هنوز اصول متداول و علمی طراحی کاتالوگ حرفه ای را به درستی نشناسیم، و یا قوانین آن را با دقت و با جزییات در حی طراحی و یا سایر مراحل دیگر کار رعایت ننماییم، اما خود فاسفه چاپ کاتالوگ و فرهنگ آن بسیار در ایران جا افتاده و همه در تلاش هستند تا خود را از طریق کاتالوگ های خود به مخاطبان خود معرفی کرده و یا از این طریق به آن ها هرچه بیشتر نزدیک گردند.

صاحبان مشاغل طراحی کاتالوگ را در اولویت خود قرار داده اند

امروزه دیگر وضعیت به صورتی شده است که هر فردی و یا صاحب هر کسب و کاری در نخستین گام از اقدامات خود در روند تبلیغات برای جلب مشتری، سعی خواهند کرد تا یک کاتالوگ برای کسب و کار خود طراحی نموده و الگویی بسیار رایج را برای این امر راه اندازی خواهند نمود. آن ها بیشترین تلاش را برای با بالاترین کیفیت ممکن بودن این کاتالوگ به خرج داده و حتی برخی از آن ها بیشترین هزینه های ممکن را برای این امر به کار خواهند گرفت.

مشتریان نیز انتظار طراحی کاتالوگ حرفه ای را برای یک محصول جدید انتظار دارند

از طرف دیگر، مشتریان نیز این انتظار را در خود ایجاد کرده اند که مبنی نظر سنجی آن ها در رابطه با یک محصول جدید و یا خوب بودن و یا بد بودن یک محصول جدید را کاتالوگ آن محصول فرض کرده اند و سعی خواهند نمود تا نظر خود در رابطه با یک محصول را بر مبنی کیفیت و ظاهر و حتی از روی تصاویر یک محصول ارزیابی نمایند. حتی برخی در صورتی که کاتالوگی برای یک محصول تهیه نشده باشد، به آن حتی روی خوش نیز نشان نمی دهند.

طراحی کاتالوگ امروزه تبدیل به یک حرفه گردیده و از همین رو برای خود اصولی ویژه دارد

طراحی کاتالوگ دیگر امروزه یک رشته کاری خاص به شمار می رود، مردم برای آن سبک های خاصی را در نظر گرفته و از روش های خاصی نیز برای طراحی آن استفاده می نمایند، به همین خصوص می توان حتی ادعا کرد که طراحی کاتالوگ حرفه ای تا حدود بسیار زیادی تبدیل به کاری عملی شده است و برای خود دارای اصول و ضوابطی می باشد که تمامی افرادی که اقدام به طراحی کردن یک لوگوی خاص خواهند نمود، ملزم به رعایت کردن آن می باشند. ممکن است در ایران، هنوز، اصول و قوانین طراحی کردن کاتالوگ به صورت کلی و صد در صد رعایت نشود، ولی باید گفت که باز در همین ایران ما نیز در حال حاضر، به طور کلی از اصول و قوانین طراحی کاتالوگ (البته نه به صورتی صد در صد) پیروی می گردد.

اصول طراحی کاتالوگ حرفه ای

هر کار و امری که به صورت قانونی و دارای ترتیب و ابتدا و انتهایی خاص می باشد، به طور حتم دارای اصول و ضوابطی بوده و لازم می باشد تا براساس این اصول و ضوابط آن امر مورد نظر به انجام برسد. طراحی کاتالوگ امروزه دیگر جایگاهی ویژه در امر بازاریابی و معرفی محصولات پیدا کرده و از روی همین قاعده است باید در این رابطه نیز عنوان داشت، که طراحی کاتالوگ حرفه ای نیز دارای اصولی منحصر به فرد و ویژه بوده و برای رسیدن به اهداف خود دست یابی به موفقیت از طریق طراحی کاتالوگ مجبور خواهیم بود از این اصول برای طراحی کاتالوگ خود بهره بگیریم.

1- چه چیزی را می خواهیم در کاتالوگ خود معرفی نماییم؟ مشتری منتظر چه چیزی است؟

هر اصل علمی و عملی ای را که در حال حاضر شما مورد بازبینی و بررسی قرار دهید، حتما به این نتیجه خواهید رسید اصول کاری نیازمند سلسله مراتب و نظم و ترتیبی خاص می باشد، اصول طراحی کاتالوگ به ما حکم می نماید تا در اتبدا و مرحله نخست امر، درک کنیم که کاتالوگ برای چه موضوعی قرار است طراحی شده و موارد اصلی آن کدام است و از همه این ها مهم تر مشتری و یا مخاطبی که با این کاتالوگ مواجه می گردد انتظار مشاهده چه چیزی را دارد؟ چه چیزی باید در این محصول دیده شده باشد تا مشتری و یا مخاطب آن را مورد پسند قرار دهد؟ چه نیازی از مشتری لازم است از طریق ین محصول برآورده و تامین گردد؟ و بسیاری دیگر از این دست از سئوالات

2- در امر طراحی کاتالوگ، کیفیت تصاویر، لازم است از تصاویر با کیفیت در کاتالوگ استفاده شود

تصویر مطلب و عنوان بسیار مهمی در طراحی کاتالوگ به شمار می رود، در واقع کاتالوگ در کل مزیتی که در اختیار دارد، بهره بردن آن از تصاویر زیبا و با کیفیت است، از طریق این تصاویر است که مشتری با ظاهر و جزییات محصول مورد نظر آشنا شده و ممکن است نسبت به تهیه و برخورداری از آن ترغیب گردد. لازم است تصاویر به صورتی حرفه ای و تخصصی از روی محصول گرفته شوند، در صورتی که محصول دارای انواع و اقسام مختلفی بوده و از طراحی های متفاوتی برخوردار باشد، لازم خواهد بود از انواع آن نیز نمونه هایی به صورتی خاص از طریق تصویر در قسمت های مختلف کاتالوگ استفاده شود.

رزلوشن تصویری که قرار است در طراحی لوگو مورد استفاده قرار گیرد

در ضمن در رابطه با طراحی کاتالوگ حرفه ای مواردی مهم وجود دارد که باید در این رابطه به آن ها پرداخت. در رابطه با طراحی کاتالوگ یک نکته بسیار ضرورت خواهد داشت، نکته مورد نظر کیفیت عکسی است که قرار است برای کاتالوگ در نظر گرفته شود. شما حتما باید به میزان کیفیت و رزلوشن تصویری که قرار است در کاتالوگ به کار گرفته شود توجه نمایید. این امر جدای از نکاتی است که باید در رابطه با زاویه ای که عکس از محصول گرفته شده و یا مواردی دیگر در نظر گرفته شود.

رزلوشن تصویری که به کار گرفته شده در کاتالوگ و چاپگر

باید از این نکته آگاه باشیم که نمی توان به تصویری که در مونیتور مشاهده می کنید اطمینان داشته باشید، زیرا کیفیت تصویری که توسط چاپگر منتشر می گردد، با کیفیت تصویری که در مونیتور مشاهده می نمایید متفاوت است. معمولا تصویر چاپ شده از سوی چاپ گر از نظر نمای رنگی و میزان نوری که در رنگ ها به کار گرفته شده، با کیفیت تصویر و نوری که از سوی مونیتور نمایش داده می شود متفاوت خواهد بود. از سوی دیگر، نکته مهم در تفاوت چاپ گر و مونیتور کالیبره شدن تصویر در چاپ گر است زیرا در مونیتور تصویر نیازی به کالیبره شدن نخواهد داشت.

3- باید به طیف و قشر مخاطبی که کاتالوگ را ملاحظه می نماید توجه داشته باشید

معمولا هر محصول و یا خدماتی با طیف خاصی از مخاطبان در ارتباط خواهد بود. برخی از محصولات و یا خدمات بیشتر برای طیف جوان و یا تا حدودی بالاتر از جوان مناسب بوده و مخاطب آن کاتالوگ افراد جوان خواهند بود. حتما لازم است در طراحی کاتالوگ حرفه ای طیف مخاطب آن را ملاحظه نمایید. سلایق و نیاز های هر طیف با طیف دیگر متفاوت می باشد. معمولا طیف های مختلف نمی توانند سلیقه یکدیگر را در نظر گرفته و نظری یکسان در رابطه با یک موضوع داشته باشند.

سلایقی نمونه از طیف های مختلف که لازم است در طراحی کاتالوگ حرفه ای در نظر گرفته شود

برای مثال دو مورد طیف جوان و میانسال را لازم است در نظر بگیرید، مثلا کاتالوگی که قرار است برای نسل جوان به چاپ برسد لازم خواهد بود تا شرایطی همچون تصویر محور بودن را دارا باشد. در این سبک از کاتالوگ ها باید از رنگ های جذاب و براق استفاده نموده و تا حدودی تصاویر را با حالتی برجسته تر منتشر ساخت. در اکثر اوقات سعی خواهند نمود تا اطلاعات مربوط به تصویر مورد نظر در گوشه ای از عکس و با رنگی متفاوت به چاپ برسند. در مقابل کاتالوگی که می دانیم طیف مخاطب آن غالبا افراد بزرگ سال و میان سال خواهند بود، لازم است تا ویژگی های متمایز از کاتالوگ مخصوص طیف سنی قبلی را دارا باشد. در نظر این افراد، ویژگی ها و مزایای محصول دارای اهمیتی به مراتب بیشتر از تصویر بوده و از سوی دیگر، غالبا این رده سنی از افراد علاقه زیادی دارند تا از نقاط قوت و ضعف محصول نیز به خوبی آگاه شده و در اکثر اوقات در هنگام خرید به این نکات به صورتی خاص توجه خواهند نمود.

4- عکس مورد نظر در طراحی کاتالوگ حرفه ای

عکسی که قرار است بر روی یک کاتالوگ کار شود لازم است تا دارای ویژگی هایی خاص باشد، در بند قبلی به میزان رزولوشن آن اشاره ای نمودیم و این که لازم است تا نوع کیفیت چاپ در خروجی چاپ گر را در نظر بگیریم. باید گفت، عکس دارای ویژگی های اضافی دیگری نیز می باشد و ضرورت خواهد داشت تا عکسی را برای کاتالوگ استفاده نماییم که از ویژگی های خاص آن حتما برخوردار باشد. مثلا عکسی که می خواهیم در کاتالوگ آن را استفاده نماییم، نباید از سطح اینترنت دانلود شده باشد. زیرا هم دارای کیفیت پایینی می باشد و هم این که خاصیت منحصر به فرد بودن خود را از دست داده است و قبلا توسط افرادی بارها و بارها مشاهده شده است.

در صورتی که در طراحی کاتالوگ از عکس های بی کیفیت بهره بگیرید مشتری به کاتالوگ شما اهمیت نمی دهد

در ضمن، عکس حتما لازم است از سوی تیمی مجرب و حرفه ای گرفته شده باشد، و ویژگی های همچون نور صحنه، زاویه های خاص برای عکس برداری و مواردی از این دست به خوبی روی آن استفاده شده باشد. در صورتی که شما در کاتالوگ محصول مورد نظر از عکس های بی کیفیت استفاده نموده و یا از عکس هایی که بدون ایده گرفته شده باشند، استفاده نموده باشید، در این صورت، تجربه نشان داده است که کاتالوگ هایی که از این ویژگی ها برخوردار باشند، بدون حتم از سوی مشتریان نادیده گرفته شده و یا مخاطب را پس از مدت زمانی اندک از دست خواهند داد.

نمای تصویری که در کاتالوگ کار می کنید و هم چنین صفحه آرای عکس ها در طراحی کاتالوگ حرفه ای از ضروریات به شمار می رود

جدای از دو موردی که در بند قبلی به آن ها اشاره نمودیم، ضرورت دارد، عکسی که قرار است در کاتالوگ روی آن کار شود دارای دو ویژگی درجه دوم دیگر نیز باشد. بیاد داشته باشید که قطعا از نمای نزدیک محصول حتما عکسی را در کاتالوگ خود کار نمایید، زیرا تجربه مجددا در این زمینه نیز نشان داده است که به کارگیری و استفاده از عکس های نمای نزدیک تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطب خواهد داشت. و نکته دیگر این که حتما برای استفاده از عکس ها در کاتالوگ خود از صفحه آرایی به صورتی خاص و حرفه ای استفاده نمایید. زیرا چیدمان و نوع چینش عکس ها بر روی ذهنیت و سلیقه مشتری تاثیر به سزایی خواهد داشت.

موضوع مهم در چاپ و تهیه و طراحی کاتالوگ حرفه ای سایز و اندازه متون است

چیزی که اهمیت بسیار زیادی در زیبایی و گیرایی کاتالوگ خواهد داشت، فونت و اندازه متونی است که در کاتالوگ به چاپ می رسد. کاتالوگ یکی از وسائل تبلیغاتی ای به شمار می رود که هم نیازمند به کار گیری تصویر دارد و هم لازم است تا در کنار تصویر از نوشتار نیز استفاده شود، به همین خاطر، حتما ضرورت دارد تا این نوشتار دارای ساختار خاصی ای بوده و به صورتی در داخل کادرهای مخصوص خود به کار گرفته شود که باعث زیباتر شدن کاتالوگ گردد.

انواع فونتی که در طراحی کاتالوگ حرفه ای به کار گرفته می شود

برای زیباتر شدن نوشتار در داخل کادرها و یا در کنار تصاویر این فونت نوشتار است که می تواند منجر به زیباتر و جذاب تر شدن آن گردد. در واقع ترکیب تضویر و نوشتار می تواند باعث تکمیل زیبایی کاتالوگ گردد. فونت ها در نوشتارهای مختلف می توانند در ابعادی متفاوت نمایش داده شده و در ترکیب با تصویر می تواند جذاب به نظر رسد. معمولا فونت ها را در سه سایز مختلف تهیه کرده و در کاتالوگ به چاپ می رسانند. در واقع اگر بخواهید بیشتر از این تعداد فونت مختلف در متن خود در یک صفحه از کاتالوگ کار کنید، متن شما از زیبایی افتاده و دیگر نمی تواند جذابیت کافی را در خود ارائه نماید. معمولا برای عناوین هر صفحه از بزرگ ترین فونت، برای تیتر های هر بخش از فونت های متوسط و در نهایت برای نوشتار صفحه از فونت های کوچک تر در صفحه بهره بگیرید.

نوع کاغذی که در کاتالوگ به کار گرفته می شود

موضوع مهم دیگر، نوع کاغذی است که برای کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرد. کاغذ در قیمت نهایی کاتالوگ هم تاثیر گذار خواهد بود. انواع مختلفی کاغذ وجود دارد که هر یک از این انواع دارای کاربرد ها و در همین رابطه قیمت های متفاوتی خواهند بود. برای انتخاب نوع کاغذ جدای از قیمت، لازم است تا به ویژگی های هر کاغذ مطمئن بوده و نوع کاغذ را براساس نیازهایی که برای کاتالوگ در نظر گرفته اید و یا به عبارت بهتر کاتالوگ را به این منظور به چاپ رسانیده اید انتخاب نمایید. معمولا سعی می شود از کاغذ 250 گرمی برای جلد استفاده شده و از کاغذهای 125 گرمی و یا در صورت زیاد بودن میزان بودجه 135 گرمی بهره بگیرید. شیوه نگارش و نوع و سبک ادبی ای که برای نگارش متن کاتالوگ استفاده می شود در کیفیت کار طراحی کاتالوگ تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت از موضوعات دیگری که اهمیت بسیار زیادی بر روی نتیجه نهایی و محصول نهایی از طراحی کاتالوگ به دست می آید، بیاد داشته باشید که همواره کاتالوگ به منظور اهدافی تبلیغاتی نوشته و طراحی می شوند، در تبلیغات موارد بسیار زیادی می توانند تاثیرگذار باشند، از جمله این موارد دارای اهمیت بسیار بالا ادبیات نگارش متن مورد نظر می باشد.

استفاده از زبان شناسی و روانشناسی در طراحی کاتالوگ استفاده شود

به هر میزانی که نوشتار به کار گرفته شده در کاتالوگ روان تر و ملموس تر باشد، به همین میزان می تواند از تاثیرگذاری بسیار بیشتری نیز برخوردار گردد. البته بیاد داشته باشید شاخه خاص در زبان شناسی وجود دارد که به آن زبان شناسی تبلیفاتی گفته می شود، در کنار روان بودن متن و ملموس بودن واژگان حتما ضرورت دارد از روان شناسی و هم چنین زبان شناسی بازاریابی نیز در داخل متنو نوشته شده در نوشتارهای به کار گرفته شده در کاتالوگ ها بهره گرفته شود.

شیوه بیان در طراحی کاتالوگ

در رابطه به شیوه نگارش متن برخی نکات حتما ضرورت دارند تا رعایت گردند، حتما باید نوع بیان و شیوه تعریف واژه گان و محصولات در داخل کاتالوگ به زبانی ساده و به شیوه بیانی روان و ملموس صورت بگیرد. حتما ضرورت دارد، تعریفی روان و شیوه از محصولات و یا خدمات ارائه گردد، در مورد آن ها از غلو کردن و بزرگنمایی به شدت پرهیز شود، بیاد داشته باشید، که کیفیت و نوع و کیفیت نگارش پس از کیفیت عکس و تصاویر به کار گرفته شده در کاتالوگ دارای اهمیتی در رده دوم می باشد.

در نوشتارهایی که در طراحی کاتالوگ به کار گرفته می شود، پاسخ گفتن به پرسش های احتمالی مخاطب ضرورت خواهد داشت

موضوع دیگری که در بحث شیوه بیان و طرز نگارش متون در کاتالوگ دارای اهمیت می باشد، و دقت توجه کردن به آن از اولویت های هر کاتالوگی قبل از طراحی شدن آن کاتالوگ می باشد، نیاز مشتری است. شما باید حتما به نیازهای مشتری ای که مخاطب مستقیم شما به شمار می رود، توجه کرده و باید خواسته ها و تمایلات او را تا حد ممکن در نوشتار خود در نظر گرفته و سعی کنید تا تمامی سئوالاتی که وی پس از ملاحظه تصاویر و مطالعه متونی به کار گرفته شده در کاتالوگ به ذهنش خطور ییدا خواهد کرد را به خوبی حدس زده و تا آن جایی که امکان دارد به ساده ترین و شفاف ترین شیوه ممکن به تمامی آن ها پاسخ دهید.

در نگارش متون در طراحی کاتالوگ در نظر گرفتن رده سنی مخاطبان آن محصول دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

موضوع دیگری که در کنار پاسخ گفتن به پرسش های احتمالی مشتری و یا همچنین برطرف سازی تردید های ایجاد شونده در ذهن وی دارای اهمیت می باشد، در نظر گرفتن رده سنی مشتری ها و یا مخاطبان هر محصول و احتیاجات و یا نیازهای هر گروه خاصی است که احتمالا مشتری یک محصول خاص لقب خواهند گرفت. در طراحی کاتالوگ حتما باید به این موضوع دقت شود که مشتری و مخاطب این کاتالوگ چه گروهی از افراد می باشند، این گروه دارای چه نوع نگرشی به موضوع بوده و به دنبال چه چیزی در این محصول شما می گرددند و به آن منظور به کاتالوگ شما نگاه خواهند کرد. این بحثی بسیار با اهمیت به شمار می رود. در صورتی که بخواهید یک کاتالوگ ساز و یا همان طراح کاتالوگ حرفه ای شده و از این راه به کسب و درآمد بسیار خوبی برسید، حتما ضرورت خواهد داشت تا بتوانید رده سنی مشتریان خود و یا بازار هدف خود را شناسایی کرده و به صورتی محصولات خود را ارائه نمایید که بتواند پاسخ گوی نیازهای طیف سنی آن رده از مشتریان خاص شما باشد.

طراحی جلد در طراحی کاتالوگ

یکی از مهم ترین بخش ها و شاید با اهمیت ترین موضوعی که حتما لازم است در در طراحی کاتالوگ مورد توجه قرار گرفته و به آن به صورتی بسیار جدی توجه شود، طراحی جلد در طراحی کاتالوگ حرفه ای می باشد. چند ویژگی است که ضرورت دارد تا یک جلو کاتالوگ از آن ها برخوردار باشد تا بتوانیم به راحتی ادعا داشته باشیم که یک طراحی کاتالوگ ایده آل محسوب می شویم. این موارد عبارتند از جذابیت و مخاطب پسند بودن جلد و طرح روی جلد کاتالوگ، در صورتی که شما یک طرح جلد بسیار جذاب و مخاطب پسند را بر روی جلد کاتالوگ دلخواه خود انتخاب نمودید، در این صورت، به راحتی می توانید نگاه مخاطب را به کاتالوگ خودتان جلب نموده و در وی این احساس را ایجاد نمایید، که تمایل داشته باشد تا به سمت کاتالوگ شما آمده و نگاهی به محتوی آن بی اندازد.

به کمک طراحی جلد یک کاتالوگ زیبا را طراحی نمایید

جلد کاتالوگ همواره نخستین چیزی محسوب می شود که در نگاه اول چشم مشتری یا همان مخاطب به آن خواهد افتاد، در صورتی که دارای جذابیت و زیبایی نباشد، قادر به جلب مشتری نبوده و مخاطب تمایلی به اتلاف وقت خود برای ملاحظه محتویات داخلی آن کاتالوگ در خود احساس نخواهد کرد. نوع طراحی و جذابیت های ظاهری ای که به صفحات کاتالوگ داده می شود، ضرورت دارد تا از میزان جذابیتی برخوردار باشد که با موضوعی که کاتالوگ همخوانی داشته باشد. لازم است به صنف کاری ای که به آن منظور کاتالوگ منتشر می گردد، هماهنگ بوده و دارای هارمونی رنگی مناسبی نیز در کنار آن باشد. در کنار هارمونی موضوعی که قرار گرفتن آن می تواند دارای اهمیت بوده و به زیبا تر شدن محصول نهایی کمک نمایید، استفاده از تضاد ها در داخل تصویر خواهد بود. این تضاد در کنار هارمونی رنگی ای که در تصویر به کار گرفته شده است می تواند منجر به ایجاد جذابیت در طرح جلد محصول نهایی که کاتالوگ طراحی شده ما می باشد گردد. از دیگر موضوعاتی که در کنار هارمونی دارای اهمیت است و باعث می شود تا در ترکیب با هارمونی باعث هر چه زیباتر به نظر رسید کاتالوگ گردد، توازن در تصویر، رنگ ها و بسیاری دیگر از جوانب تصویر روی جلد خواهد بود. در کنار تصویر، تیتر ها و واژه گان و رنگ و فونتی که این واژه های روی جلد به کمک آن ها نگارش می شوند نیز در نتیجه نهایی و هر چه زیبا تر به نظر رسیدن کاتالوگ مورد نظر ما موثر خواهند بود.