قبل از انتخاب شرکت طراحی لوگو نیاز است اطلاعاتی در رابطه با کسب و کار خود و مشتریان هدف خود داشته باشید. در این جا ما 4 توصیه جهت طراحی یک لوگوی خوب برای سایت فروشگاهی شما خواهیم داشت. بطوری که قادر باشید تا از طریق آن تعدادی مشتری بیشتری را به فروشگاه خوب جلب نمایید.

توصیه شماره یک: مخاطب و مشتری خود را بشناسید

قبل از این که حتی بخواهید به طراحی لوگو بی اندیشید، این نکته اهمیت بسیار زیادی دارد تا با خود دسته بندی ای داشته باشید که مشتریان شما شامل کدام طیف از افراد بوده و این که اصلا این دست از افراد چه انتظاراتی دارند، و یا هنگامی که می خواهند خریدی داشته باشند، بیشتر چه معیارهایی نظر آن ها را به خود جلب خواهد کرد. پس گام اول قبل از انتخاب شرکت طراحی لوگو این خواهد بود که لازم است شما به کسب و کار خود بیشتر بیاندیشید.

وجه تمایز شما با سایر رقبا

نکته دیگری که در این میان حائز اهمیت خواهد بود این است که اصلا خدماتی که از سوی شما ارائه می گردد، یا کالایی که ارائه می شود، چه تفاوتی با خدمات و یا کالاهایی دارد که دیگران عرضه خواهند داشت؟ کدام جنبه از خدمات و یا شیوه ارائه کالایی که شما ارائه می دهید، با آن چیزی که رقبای شما ارائه می دهند متفاوت می باشد؟

طراحی لوگو و جذب مخاطب هدف

از مزایای بزرگ لوگوها می توان به قدرت آن ها در چهارچوب تعیین خصوصیات فردی ای یاد کرد که می تواند باعث شود تا طیف خاصی از افراد به دلیل وجود و معرفی آن دسته از خصوصیات به شما جذب گردند. درک این که چه کسی می تواند مشتری ای ایده آل برای فروشگاه آنلاین شما تلقی شود می تواند به شما کمک بسیار بزرگی در جهت صحبت کردن مستقیم با مشتریان احتمالی داشته باشد. برای مثال، در صورتی که فردی 35 ساله که علاقه بسیار زیادی به قلاب باقی دارد به محصولات و یا خدمات ارائه شده از سوی شرکت شما علاقه مند گردد، هیچ دلیلی وجود ندارد که فردی 16 ساله که علایقی مشابه با آن فرد 35 ساله دارد نیز به فروشگاه آنلاین شما متمایل شده و نسبت به خرید از آن اقدام نماید.

شناخت مخاطب هدف و افزایش درآمد

به همین دلیل، بهتر است بیشتر بر روی طیف های خاصی از افراد به عنوان مشتری های ثابت بیاندیشید. زیرا شما می توانید از این ابزار در جهت جلب آن ها به خود استفاده نمایید. در صورتی که شما قادر به شناسایی مشترهای احتمالی خود باشید، می توانید از برخی از ویژگی ها و خصوصیات شخصی آن ها در جهت جذب تعدادی مشتری بیشتر که با آن ها همسو می باشند نیز اقدام نمایید. در این صورت می توانید نیازهای احتمالی این دست از افراد را پیشبینی کرده و از آن در جهت افزایش میزان درآمدزایی خود بهره مند گردید. هم چنین شناخت مخاطب هدف، نحوه ی رفتار آن در سطح اینترنت ، علایق و نیازهای آن ها تاثیر بسیار زیادی در نحوه ی طراحی سایت فروشگاهی شما خواهد داشت.

پیام و تاثیر لوگوی طراحی شده بر مشتریان

این نکته ای بسیار با اهمیت خواهد بود که شما قادر باشید تا به نوعی از مشتریان احتمالی خود نزدیک گردیده و قادر باشید تا از طریق سیاست گذاری و معرفی محصولات خود به کمک طراحی لوگو دسترسی داشته باشید. هنگامی که شما لوگوی خود را طراحی می نمایید، لازم خواهد بود تا به صورتی مکرر از خود این پرسش را داشته باشید که کدام یک از مشتریان نسبت به این لوگو و یا پیامی که این لوگو در حال انتقال آن است عکس العمل نشان خواهند داد. آن مشتری 35 ساله و یا آن مشتری احتمالی 16 ساله؟ از این طریق شما درخواهید یافت که لازم است تا لوگوی خود را به چه صورتی طراحی نمایید؟

توصیه شماره 2: از آیکن های بسیار ساده در طراحی لوگوی خود استفاده نمایید

برای افرادی که شما آن ها را نمی شناسید، همیشه لوگوی شما یک تصویری خواهد بود که می تواند در صورت مشاهده شدن باعث شود تا شرکت شما در خاطر افراد زنده شده و به یاد نام شرکت شما بیافتند.

طراحی ساده لوگوها

ما تعداد زیادی لوگو در سرتاسر جهان در حال حاضر دارا می باشیم که تنها از یک نام در آن استفاده شده است. همیشه برای کسب و کارهای فعال در زمینه فروش آنلاین بهترین استراتزی می تواند استفاده از آیکن هایی باشد که به راحتی باعث یادآوری شرکت شما گردند. یعنی مخاطب با دیدن این آیکن یا به یاد شرکت شما افتاده و یا اصلا به یاد خرید کردن اینترنتی و یا به قول معروف مزایای آن بیافتد. (البته می توان این نکته و یا این قسمت از این توصیه را با توصیه 1 مقایسه نمود).

لوگو نماینده ی برند شما در اینترنت

موارد و نکات بسیار زیادی وجود دارند که شما لازم است در رابطه با انتخاب یک لوگو به آن ها توجه نمایید، قبل از هر چیز باید از این نکته آگاهی داشته باشید که لوگوی شما قرار است تا برند شما را به دیگران معرفی نماید، در واقع نمادی از شرکت شما باشد. به این ترتیب می تواند نقش اصلی خود که در حقیقت معرفی کسب و کار شما به مخاطبان می باشد را به خوبی به ارمغان بی آورد. در این صورت است که اهمیت انتخاب یک نماد بسیار خوب و موضوعی که باعث به خاطر آورده شدن نام شرکت شما گردد می تواند از اهمیت بسیار بالایی در این رابطه برخوردار باشد.

معایب پیچیدگی طراحی لوگو

این مطلب، به آن معنی خواهد بود که لوگوی مورد نظر شما نباید تا حد زیادی پیچیده بوده و یا مفاهیم بسیار زیادی را در خود ذخیره داشته باشد، در صورت ارائه دادن مطالب زیاد، می تواند با عدم تمایل و توجه مخاطبان روبرو گردیده و مخاطبان نیز تمایلی به فکر کردن در رابطه با این لوگو را در خود احساس ننمایند.

معرفی محصول توسط طراحی لوگو

موضوع دیگری که لازم است حتما در نظر گرفته شود، این نکته می باشد، که لوگوی شما قطعا ضرورت خواهد داشت که بهترین محصول شما را معرفی کند. در صورتی می توانید از این آیتم به خوبی بهره برداری نمایید که به حد کافی از محصولات خود شناخت داشته و به بهترین وجه ممکن نیز آن را تبلیغ کرده باشید. این نه تنها باعث افزایش میزان فروش شما خواهد شد، بلکه موجب می شود تا شما را نسبت به آن محصول و رضایت مشتری و جلب رضایت وی ملزم به پاسخ گویی نماید.

استفاده از اشکال و نماد ها در طراحی لوگو

در نهایت ذکر این موضوع اهمیت خواهد داشت که شما می توانید با نماد ها و یا ظاهر محصولات خود ویژگی های احساسی ای را تنظیم نموده و به اهداف جانبی خود نیز دست یابید. برای مثال، در صورتی که یک مثلث را نمادی از انجام یک عمل و یا فعالیت در نظر بگیریم، می توان از نمادهایی همچون دایره به عنوان نماد همکاری، و یا ایجاد حس کنجکاوی بهره گرفت.

توصیه شماره 3: از رنگ های معنی دار استفاده نمایید

در مواردی همچون آیکن ها، رنگ ها قادر به انتقال مفاهیمی متفاوت به بازدیدکنندگان خود خواهند بود. مردم همیشه ارتباطاتی نامشخص را هنگامی که به یک رنگ متفاوت نگاه می کنند را در خود احساس خواهند کرد. و در نتیجه همین امر، احساسات خاصی را که ناشی از رفتار آن ها می باشند را درک خواهند نمود. این دقیقا همان مطلبی است که می تواند در هنگام انتخاب رنگ ها اهمیت یافته و معنی درست را برای ما به وجود بیاورد. مورد پایانی این که شما نیز می خواهید تا لوگویی را برای خود طراحی نمایید که به مخاطبان شما این پیام را انتقال دهد که فروشگاه آنلاین شما بهترین بوده و در صورتی که در صدد یافتن کالایی متمایز و بی نقص می باشند لازم است فروشگاه شما را در نظر داشته باشند.

روانشناسی رنگ ها در طراحی لوگو

سعی کنید تا کمی بیشتر در رابطه با روانشناسی رنگ مطلب بیاموزید ، شرکت طراحی لوگو اطلاعاتی در رابطه با رنگ ها و تاثیر آن بر بیزنس شما خواهد داد ولی بیاد داشته باشید که رنگ های قرمز، آبی، زرد، و یا سیاه و سفید مهم ترین رنگ هایی می باشند که در یک لوگو به کار گرفته می شوند. با این حال، شما ممکن است، تمایل داشته باشید تا یکی از این رنگ ها با سایه ای خاص ترکیب کرده تا بتوانید با طراحی لوگویی منحصر به فرد به کمک آن ها باعث جلب مشتریان به فروشگاه خود گردید.

توصیه شماره 4: به کمک نمونه های چاپی لوگوی خود را آزمایش نمایید

بیاد داشته باشید نوع فونت هایی که در طراحی لوگو استفاده می نمایید اهمیت بسیار زیادی در نتیجه کار خواهند داشت. هر فونتی دارای خصوصیات منحصر به فرد خود می باشد، و می تواند از طریق این خصوصیات خود با مخاطب ارتباط برقرار نماید. یک نکته که اهمیت بسیار زیادی در انتخاب فونت لوگو خواهد داشت این است که فونت انتخابی شما لازم است در ترکیب با فونت مورد استفاده از سوی سایر بخش ها هماهنگی لازم را دارا بوده و به بهترین شکل ممکن در چشم مخاطب به نظر برسد. مهم تر از همه این ها این که حاصل نهایی کار قابل خواندن باشد، هر چقدر لوگو به صورت حرفه ای طراحی شود، در صورتی که قابل خواندن نباشد به هیچ عنوان جذابیت نخواهد داشت.

توصیه شماره 5: انتخاب های مورد نظر برای طراحی لوگوی خود را بشناسید

برای طراحی یک لوگو همواره انتخاب های بسیار زیادی در دسترس می باشند. معمولا روش مورد استفاده برای طراحی لوگو همیشه به میزان بودجه تعیین شده شما بستگی خواهد داشت. در صورتی که شما زیر یک میلیون تومان برای طراحی کردن لوگوی خود بودجه در اختیار دارید، به طور حتم طراحی لوگوی حرفه ای برای برند خود نخواهید داشت. ولی در صورتی که میزان بودجه شما به اندازه ای می باشد که قادر به انتخاب پلن های طراحی لوگوی حرفه ای باشید، در این صورت، حاصل کار شما با نتیجه ای حیرت آور برای شما همراه خواهد بود. ولی با این حال، باز هم شما نیازمند به اتخاذ استراتژی های مشخص برای طراحی لوگوی خود بوده و باید به توصیه های بالا همچنان توجه داشته باشید.

زمان آن رسیده است تا طراحی لوگوی خود را آغاز نمایید

به یاد داشته باشید که شما در حال ورود به یک جهان رقابتی در حالتی آنلاین می باشید، و بهترین روش برای شما استفاده از اشکال مختلف و مقایسه آن با لوگوهای مورد استفاده قرار گرفته از سوی دیگران خواهد بود. به این ترتیب شما قادر به ساخت یک برند بسیار قدرتمند می باشید که قدرت رقابت با رقبای قدر شما در حوزه فروش آنلاین می باشد.

شرکت طراحی سایت و طراحی لوگو هوم وب با تیم حرفه ای گرافیک همواره همراه و مشاور شما در طراحی هویت بصری ،طراحی لوگو ،طراحی کارت ویزیت،ست اداری، طراحی کاتالوگ و ... می باشد.